Ciągniki i maszyny rolnicze

Filtry Donaldson - fascynująca historia marki

Szyby do ciągników rolniczych

Powstanie

Założycielem marki jest Frank Donaldson Senior, który w 1915 roku będąc sprzedawcą w firmie Bull Tractor opracował pierwszy skuteczny filtr powietrza. Miało to miejsce amerykańskim stanie Minnesota. Skłonił go do tego zepsuty ciągnik klienta stojący na zakurzonym polu. Będąc przekonanym o wartości swojego wynalazku młody Frank wprowadził do sprzedaży swój pierwszy oczyszczacz powietrza. Był to początek marki Donaldson. W roku 1945 powstał pierwszy międzynarodowy zakład. Rosnący popyt doprowadził do ekspansji do Ontario w Kanadzie. Przez ponad 100 lat firma opracowywała coraz nowocześniejsze i bardziej innowacyjne rozwiązania korzystając z najnowszych technologii umożliwiających jeszcze dokładniejsze procesy filtracji. Wszystko w celu zapewnienia klientom produktu jak najlepszej jakości.

Pomoc innym

Obecnie firma oprócz sprzedaży filtrów zajmuje się również wsparciem dobroczynnym poświęcając mnóstwo czasu na pomoc lokalnym społecznościom dążącym do poprawy warunków życia. Liczne akcje prowadzone są przez wolontariuszy - pracowników firmy oraz fundację Donaldson Foundation. Spośród działań charytatywnych możemy wymienić między innymi dofinansowywanie pielęgniarek w hospicjum dziecięcym, organizowanie zbiórek na finansowanie badań i programów dotyczących raka, organizowanie wydarzeń naukowych oraz pomoc dzieciom z zaburzeniami neurologicznymi, mięśniowymi i szkieletowymi.

Etyka oraz zasady postępowania

W firmie Donaldson obowiązuje kodeks postępowania mający na celu określenie bezkompromisowych wartości oraz oczekiwań w odniesieniu do relacji biznesowych. Przedsiębiorstwo co roku organizuje szkolenia pracowników z zakresu etyki oraz zgodności z przepisami.

Zakres branż obsługiwanych przez firmę Donaldson

Donaldson obsługuje wiele branż, które polegają na niezawodności oraz jakości rozwiązań oferowanych przez markę. Spośród wszystkich 24 obsługiwanych branż jako przykład mogą posłużyć:

  • Przemysł lotniczy - liderzy przemysłu lotniczego polegają na doskonałej filtracji powietrza w kabinie, filtracji chłodzenia awioniki i hydrauliki oraz ochronie turbin wirnika.
  • Rolnictwo - rolnicy stawiają produkty Donaldson jako pierwszy wybór filtrów silnika i hydrauliki, filtracji sprężonego powietrza i gazu oraz kontroli pyłu.
  • Przemysł motoryzacyjny - rozwiązania firmy Donaldson stosowane są do ochrony układów napędowych, wrażliwych układów elektronicznych oraz zbiorników płynów. Filtry Donaldson stosowane w sprężarkach zapewniają czyste i niezawodne zasilanie.
  • Przemysł obronny - zapewnienie gotowości do działania każdego sprzętu, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Donaldson filtry

Producent oferuje między innymi filtry powietrza, oleju oraz hydrauliczne. Filtr Donaldson to przede wszystkim najnowsza i sprawdzona technologia oraz gwarancja wydajności, trwałości i jakości na najwyższym poziomie. Dodatkowo spełnione zostają wszystkie konieczne normy. Ze względu na te wszystkie zalety jest to marka, z którą klienci pozostają na długi czas.

Filtry powietrza Donaldson

Od pierwszego na świecie filtra powietrza wprowadzonego przez założyciela firmy technologia jest ulepsza bezustannie. Obecnie filtr powietrza Donaldson oferuje najlepszą dostępną filtrację, stopień ochrony i wytrzymałość.

Spośród cech charakterystycznych można wymienić:

  • Odporne na korozję powlekane stalowe wkładki, która maksymalizują przepływ powietrza, jednocześnie poprawiając filtrację.
  • Frezowanie stabilizujące plisę oraz zapobiegające jej zużyciu.
  • Odstęp między mediami filtracyjnymi zapobiegający ich ściskaniu się, gwarantuje dłuższą żywotność.

Filtr oleju Donaldson

Postawienie na filtr Donaldson zdecydowanie wydłuży żywotność każdego układu, dzięki technologii, które usuwają ponad 90% zanieczyszczeń, zapewniają niższy opór w celu lepszego przepływu smaru i oleju, a ich konstrukcja jest bardzo trwała dzięki stosowaniu specjalnych uszczelnień

Filtry Donaldson sklep

Tysiące dostępnych filtrów umożliwiają wybór odpowiedniego w prawdopodobnie każdym przypadku, jednak ręcznie szukanie może zabrać dużo czasu. Nasz sklep oferuje bardzo intuicyjny i prosty dobór produktu.

Donaldson dobierz filtr, czyli znacznie szybsze zakupy. Należy jedynie wybrać, typ, markę oraz markę, aby w kilka chwil dokonać wyboru.

Szukasz filtrów do swojej maszyn? Katalo i bogatą ofertę filtrów zapreni sklep aj-filtry.pl

Donaldson filtry do maszyn rolniczych