Co to są Antyki i dlaczego warto je zakupować?

Antyki to towary stare, niektóre sięgające setek lat, bez wątpienia te najbardziej unikalne i pożądające poprzez tysiące ludzi, zajęte i niedostępne są gdzieś na świecie i zdobią domy najbogatszych ludzi. Największy trend pośród antyków są stare i znane ilustracje olejne, ilustracje które zmieniły świat i które właściwie każdy chciał ażeby mieć, ale niestety za każdym razem ma możliwość posiadać je wyłącznie jedna osoba.

Ceny obrazów antycznych od znanych światowych malarzy sięgają na aukcjach wielokrotnie miliony dolarów i nie brakuje chętnych, ale czy jedynie ilustracje są na wagę złota? Na pewno że nie, antyki to stary świat, świat wcześniejszej ery mojej cywilizacji, to przedmioty które kiedyś zostały trendem a te z wysokiej półki nie były dostępne dla każdego w ówczesnych czasach, ale dla najbardziej zamożnych osób.

Dziś ten trend istnieje dalej, antyki są bardzo poszukiwane przez wielu mieszkańców Polski i stanowią ogromny dobrobyt pomiędzy każdego lokalu mieszkalnego. Przedwojenne, renesansowe i jeszcze wcześniejsze są obecnie w ogromnej liczbie przypadków wyszukiwane i kupowane w sklepach antycznych.

Właściwie każdy szuka unikatu, czegoś co idealnie poprawi wnętrze domu, czegoś czego nie ma już dostępnego na rynku, najlepiej unikatowej serii która wyszła w okresie renesansu, serii niedostępnej już dla nikogo, to właśnie takie antyki stanowią największy kult poszukiwań w globalnej sieci Internet wśród wielu sklepach antycznych.

Porcelany, rzeźby, szkła antyczne to coś niesamowitego, najczęściej można zakupić w stanie wzorowym, nienaruszonym, jak prosto z odlewni, a większości ręcznie zdobione złotem, który nadaje im blasku i niesamowity kult. Antyki w takim stanie bardzo często są droższe, niemniej jednak posiadamy zapewnienie, że przez następny okres wielu lat będą nienaruszone i ich dalszy stan będzie wzorowy.

Czy opłaca się nabyć antyk?

Każdy kto dzisiaj kupi ceniony antyk nie straci, zyska niesamowity przedmiot na meblach, a po czasie, zbiegiem lat odda w zmniejszenia swojemu pokoleniu lub najprościej na świecie sprzeda za cenę dużo większą. To dla niektórych wspaniały sposób na lokatę, która przez lata zyskuje niesamowicie na wartości.

Najwięksi kolekcjonerzy antyków poszukują cały czas w sieci czegoś, co nie jest dostępne w dużych ilościach na rynku, najlepiej unikatów z edycji limitowanej, niedostępnej już nigdzie, a przy czym wysoko wartościowej.

na co należy zwrócić uwagę nabywając antyk?

  • stan utrzymania
  • brak ubytków
  • wiek
  • pochodzenie
  • ilość wyprodukowanych sztuk
  • unikatowość.

To jedynie wiele cech, kolekcjonerzy oraz sklepy zwracają uwagę na kilka więcej, idealnie wiedząc co kupują, a tym samym sprzedawają antyki najwyższej jakości.

Gdzie zakupować antyki?

Można nabywać w stacjonarnych sklepach zajmujących się spzredażą antyków lub przez Internet. Jednym z największych sklepów on-line jest galeria Antikon która ma w swojej spisie produktów/usług antyki z różnorakich czasów i miejsc europy, co sprawia, że są prekursorem na rynku antycznych przedmiotów. Ich sklep dostępny jest pod adresem: antikon.pl

Kupując antyk na stronach aukcyjnych, ogłoszeniowych lub od nieznanego sprzedawcy, który nie posiada wręcz osobistej siedziby firmy, nigdy nie będziesz mieć pewności, czy nie zostaniesz oszukany. Możemy się na 100% z takim antykiem wybrać do specjalisty, który potwierdzi lub nie jego autentyczność.